Veliko proljetno čišćenje - Maske i zaštitna stakla do -80 %! Samo do rasprodaje zaliha >>

Pogledaj

Besplatna podrška korisnicima (8.00 - 12.00): 01 7757 019

Naočale za virtualnu stvarnost

Naočale za virtualnu stvarnost nova su tehnologija koja vam omogućuje da doživite virtualnu stvarnost. Sastoje se od dva objektiva koji stvaraju 3D efekt, a mogu se koristiti za gledanje filmova, igranje igara ili igranje na telefonu.

Postoji mnogo različitih vrsta naočala, uključujući kartonske naočale, VR naočale s remenima i bežične VR naočale. Kartonske naočale izrađene su od kartona i mogu se sklopiti u kutiju. Oni su najjeftinija opcija i nemaju remenice. VR naočale s remenima imaju remene koji idu oko vaše glave kako bi ih držali na mjestu. One nude najbolje iskustvo jer su ugodnije i manje propuštaju svjetlost. Bežične VR naočale koriste Bluetooth za povezivanje s mobitelom ili tabletom pa vam ne trebaju nikakvi kabeli. Ovo su također dobra opcija i nude najbolje iskustvo jer nema kabela koji ometa vašu igru ili film.

Često postavljana pitanja

Što slušalice za virtualnu stvarnost mogu učiniti?

Slušalice za virtualnu stvarnost uglavnom se koriste za igranje igara, gledanje filmova i videozapisa te za doživljavanje drugih virtualnih stvarnosti. Djeluju tako što blokiraju stvarni svijet i zamjenjuju ga računalno generiranim okruženjem. To se radi ili putem TV ekrana ispred očiju korisnika ili putem naglavnog kompleta koji blokira svu svjetlost iz vanjskog svijeta. Korisnik zatim stupa u interakciju s ovim virtualnim okruženjem pomoću ručnih kontrolera koji mu omogućuju da istraži svoju okolinu.

Kako funkcioniraju naočale za virtualnu stvarnost?

Obične naočale prikazuju jednu sliku, ali 3D i naočale za virtualnu stvarnost sadrže polarizirane leće koje prikazuju dvije slike, po jednu za svako oko. Ovaj je sustav povezan s računalom koje šalje signale za prilagodbu slika koje korisnik vidi dok se kreće po svom okruženju.

Kada su izmišljene naočale za virtualnu stvarnost?

Prvi prototip Oculus Rifta stvorio je 2012. Palmer Luckey. Uređaj se izvorno zvao "Rift" i predstavlja zaslon postavljen na glavu koji ima dva zaslona rezolucije 1080x1200, po jedan za svako oko.

Čemu služe naočale za virtualnu stvarnost?

Uglavnom se koriste za igranje igara, gledanje filmova i videozapisa te za doživljavanje drugih virtualnih stvarnosti.

Znaš li?

Industrija virtualne stvarnosti pretežno je radila prve naočale za virtualnu stvarnost u svrhu medicinskih istraživanja, simulacija leta, dizajniranja automobilske industrije i vojne obuke od 1979. do 1990. godine.
Naočale za virtualnu stvarnost
VIŠE

Prazna
košarica?

Kupcima često nudimo posebne akcije. S praznom košaricom ih nažalost ne možeš iskoristiti.

Napuni ju s klikom na gumb "U KOŠARICU" kod pojedinačnog artikla.

Košarica

Poklon možeš odabrati na blagajni!

28-dnevno jamstvo zadovoljstva

Notice